Zobacz film prezentujący rozdzielnicę dla klienta.

Wypełnij poniższy formularz aby otrzymać ofertę na Twoją wymarzoną rozdzielnicę do nowego lub remontowanego domu, mieszkania czy też obiektu usługowego

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Rodzaj zapytania
Stan instalacji
W przypadku mieszanej instalacji proszę koniecznie podać ile jest nowych a ile starych obwodów.
Na kiedy mniej/więcej jest potrzebna rozdzielnica?
Przeznaczenie rozdzielnicy:
Jeśli posiadasz projekt rozdzielnicy to załącz go w postaci pliku na samym dole formularza.
Rodzaj zasilania:
Taką informację znajdziesz w warunkach przyłączenia wydanych przez lokalny zakład energetyczny. Jeśli nie posiadasz takich warunków zadzwoń do działu przyłączeń swojego zakładu energetycznego i zapytaj jaki masz układ sieci?
Rodzaj przyłącza do budynku:
Czy linia zasilająca na ulicy jest napowietrzna czy kablowa?
Czy budynek posiada zewnętrzny system LPS (instalację odgromową)?
Czy w budynku jest już zainstalowany ogranicznik przepięć?
Standard wykonania rozdzielnicy:
Wybrane standardy można oczywiście mieszać. Informacje dodatkowe można zamieścić na dole formularza. Czasem jestem zmuszony pomieszać standardy z uwagi na brak dostępności niektórych aparatów producenta.
Sposób podłączenia obwodów odbiorczych w rozdzielnicy:
Rodzaj montażu:
Jeśli nie ma ograniczenia wysokości to pozostawić puste
Jeśli nie ma ograniczenia szerokości to pozostawić puste
Jeśli nie ma ograniczenia głębokości to pozostawić puste
Czy ma być układ awaryjnego zasilania z agregatu prądotwórczego?
Wybrana wartość: 0
UWAGA: Nie wpisujemy ilości punktów świetlnych czy lamp tylko ilość obwodów. Przyjmuje się, że na 1 obwodzie nie powinno znajdować się więcej niż 20 lamp. Z reguły na dom jednorodzinny przypada 4-6 obwodów, a na mieszkanie 1-2 obwody.
Wybrana wartość: 0
UWAGA: Proszę NIE WPISYWAĆ ilości gniazd w budynku tylko ilość obwodów gniazdowych. Na 1 obwodzie maksymalnie może być 10 gniazd lub zestawów gniazd (gniazd zespolonych 2, 3, 4 lub 5 krotnych) oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku. Bardzo często z przyczyn funkcjonalnych każde większe pomieszczenie (np. pokój) to osobny obwód.
Wybrana wartość: 0
UWAGA: Jak wyżej, czyli nie wpisujemy ilości gniazd tylko ilość obwodów funkcyjnych. Przyjmuje się, że każde urządzenie podłączone na stałe o mocy 2kW i więcej to osobny obwód. Np. piekarnik, zmywarka, piecyk, mikrofala.
Wybrana wartość: 0
Czy ograniczyć liczbę wyłączników RCD?
UWAGA: Standardowo przyjmuje się 1 wyłącznik RCD na 6 obwodów 1 fazowych, czyli przy 36 obwodach wychodzi 6 wyłączników RCD. Koszt 1 wyłącznika wynosi ok. 200-250 zł. Można zamontować tylko 3 szt. Będzie to nadal zgodne z przepisami, ale w przypadku awarii 1 wyłącznika nie działa ok. 30% obwodów w domu (zamiast 15%). Kwestia komfortu użytkowania instalacji. Należy przemyśleć we własnym zakresie.
Wybrana wartość: 0
Wybrana wartość: 0
Wybrana wartość: 0
Dla garaży wolnostojących lub osobnych budynków gospodarczych zaleca się wykonanie osobnej małej rozdzielnicy, z osobnym zabezpieczeniem RCD oraz osobnymi zabezpieczeniami obwodów gniazdowych, oświetleniowych czy technologicznych. Wtedy stosujemy w rozdzielnicy rozłącznik bezpiecznikowy aby zachować selektywność zabezpieczeń.
Czy ma być przewidziane sterowanie obwodami?
Dodatkowy układ wyłączania części obwodów podczas pracy agregatu? (koszt dodatkowy ok. 600 zł)
Czy przewidziane są obwody niskonapięciowe (12-24V) wymagające zainstalowania zasilacza w rozdzielnicy?
Obwody takie jak podlewanie ogrodu, elektrozawór zamykający główne przyłącze wody w przypadku zalania działają na 24V. Takie obwody wymagają zasilacza 230V/24V.
Czy jest instalacja fotowoltaiczna?
Jeśli powyżej wybrano „Nie” to pominąć
Wpisz wszystkie inne informacje których nie ma powyżej lub opisz w szczegółach na czym Ci zależy.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 5.
Możesz przesłać wykaz obwodów jeśli taki posiadasz. Jeśli jest konieczność wytłumaczenia czegoś za pomocą zdjęć to także można wysłać. Można załadować do 5 plików, maksymalny rozmiar wszystkich plików to 20MB. Jeśli wysyłasz zdjęcia to spakuj je do ZIP.

Galeria zdjęć z realizacji